Nový zámek

Nový zámek

Kategorie: Historie a památky

Půvabná, bohatě členěná budova zámku je směsicí několika stavebních slohů. Nový zámek obklopuje rozsáhlý anglický park, osázený vzrostlými okrasnými stromy.

Raduit de Souches a přestavba Nového zámku

Na místě stávajícího zámeckého parku byla dříve lovecká obora, kde nechal počátkem 80. let 17. století Ludvík Raduit de Souches zbudovat dřevěný lovecký zámeček v barokním stylu. V roce 1736 se vlády nad Jevišovicemi ujal významný rod Ugartů. Přibližně o sto let později, v roce 1879, vznikl na místě loveckého zámečku zámek v podobě, v jaké jej známe dnes. Postavit jej nechal Karel Locatelli. Zámek je postavený v novogotickém, windsorském slohu, a je opravdu co obdivovat. Podle některých návštěvníků připomíná zámek v Hluboké nad Vltavou. V první polovině 20. století měli budovu ve vlastnictví jako poslední soukromí majitelé Larischové – Mönnichové.

Barokní sochy v zámeckém parku v Jevišovicích

V areálu zámeckého parku najdeme cyklus 22 barokních soch z 18. století, které vyobrazují postavy z řecké a římské mytologie. Autorem vzácných soch v oblouku před průčelím zámku je věhlasný sochař z Vídně Lorenzo Mattieli. Sochy byly původně určené pro klášter v Louce a do Jevišovic byly převezeny po jeho zrušení.

Nový zámek v Jevišovicích a jeho soudobé poslání

V roce 1948 našel zámeček nové využití a poslání: slouží jako domov důchodců. Rozlehlý park a mytologické sochy zůstávají celoročně přístupné návštěvníkům.


Kontakt

Jevišovice
Jevišovice 104
671 53

Tel.: +420 515 231 229
E-mail: -
Www: -

  • Podělte se s ostatními a sdílejte tipy z Jevišovicka:

Odběr novinek

×

Vyhledávání

×