Výlet na rozhlednu a za Bedřiškou Znojemskou

Výlet na rozhlednu a za Bedřiškou Znojemskou

Tento výlet je jako stvořený pro nenáročnou rodinnou výpravu. Cílem výletu je krásná dřevěná rozhledna Anička, která se tyčí na kopci u obce Jiřice u Moravských Budějovic. Rozhledna je 11,5 metrů vysoká a na její vrchol budete muset vyšlapat 44 schodů. Rozhledna stojí v nadmořské výšce 390 metrů, takže nabízí pěkný výhled do okolí.

Cestou k rozhledně si projdete také nádhernou Meditační křížovou cestu se 14 zastaveními, jejichž autorkou je právě malířka Bedřiška Znojemská. Na rozhlednu navazuje oddechový areál, kde můžete posedět, děti si mohou pohrát na dětském hřišti a navíc můžete obdivovat dřevěné sochy řezbářského mistra Pavla Navrkala z nedalekých Mikulovic.

Nebyl by to výlet, kdybyste se nemohli na jeho konci po zásluze osvěžit :-). Součástí galerie je nově kavárna s vinárničkou s příznačným názvem U Kumštu. Určitě se tu zastavte, pan domácí Vám jistě rád popovídá o Bedřišce, Aničce i dalších zajímavostech v okolí!

 

Jak se dostat k rozhledně?

Pokud pojedete autem z Jevišovic, vydáte se na Boskovštejn a následně do Jiřic u Moravských Budějovic. Pokud pojedete na kole, využijte páteřní cyklostezku Krumlovsko – Jevišovicko, která Vás bezpečně zavede až na rozcestí v Jiřicích. Odtud se vydáte mírně doprava po silnici, která vás zavede až ke Galerii Setkání Bedřišky Znojemské. Ke galerii se dostanete i autem. Naproti galerii objevíte Meditační křížovou cestu, kterou se dostanete až k rozhledně Anička.


  • Podělte se s ostatními a sdílejte tipy z Jevišovicka:

Jevišovice a okolí – tipy na akce v regionu

Odběr novinek

×

Vyhledávání

×