Vyhlídky na Starý zámek v Jevišovicích

Vyhlídky na Starý zámek v Jevišovicích

Starý zámek v Jevišovicích je díky své poloze na vyvýšeném ostrohu nad řeknou dobře viditelný z mnoha stran. Krásné panorama uvidíte, když se k Jevišovicím přiblížíte od Střelic, případně pojedete vedlejší cestou ze Slatiny přes Střelice.

Abyste se však mohli kochat do sytosti, vychutnejte si pohled na zámek z některé z vyhlídek. Nejsnadněji přístupné jsou vyhlídky za budovou Komenia. Tady máte hned několik možností, kdy se usadíte na lavičkách ve stínu borovic, nebo se usadíte na skalních vyvýšeninách a můžete rozjímat a nasávat atmosféru těchto romantických míst. (bod č. 1 na mapě)

Další možnost je pohled z míst, kde stál Jevišovický Starý hrad. Tentokrát Vás čeká menší výlet. Buď půjdete údolím pod Starým zámkem kolem mlýna a poté vyšplháte do prudkého kopce, nebo si uděláte procházku po hřebenu. Tento výšlap rozhodně stojí za to. Ocitnete se totiž na opuštěném místě obklopeném lesy, kde stával starý husitský hrad. Současně si vychutnáte pohled na Starý zámek z místa, kam se jen tak někdo nedostane. (bod č. 2 na mapě)


  • Podělte se s ostatními a sdílejte tipy z Jevišovicka:

Jevišovice a okolí – tipy na akce v regionu

Odběr novinek

×

Vyhledávání

×