Procházka ke kapli u Boskovštejna

Procházka ke kapli u Boskovštejna

Procházka tichou krajinou k osiřelé kapličce v polích.

Udělejte si nenáročnou procházku mírně zvlněnou krajinou mezi poli nad Boskovštejnem. Odměnou vám bude příjemná meditace ve stínu vzrostlé lípy na lavičce u kapličky u rybníka, který nese prosté jméno po této opuštěné stavbě - U kaple. Místní však rybníku neřeknou jinak, než Kabelka.

Procházka povede po polní cestě dlouhé přibližně jeden kilometr. Terén je nenáročný a cesta ke kapličce trvá zhruba 20 minut. Trasa není značená na mapě.

Procházku začněte u křížku, který se nachází nedaleko Obecního úřadu v Boskovštejně. Půjdete po silnici do mírného kopečku a v místě, kde se cesta rozdvojuje, se vydáte doprava. Po přibližně 100 metrech se asfaltová silnice změní v polní cestu. Ta vás zavede až k rybníku. Zpočátku půjdete cestou lemovanou stromořadím, než se dostanete mezi pole. Kapličku ani rybník však ještě neuvidíte. Nenechte se tím ale zmást, jdete dobře :-). Přibližně v půlce cesty minete po pravé straně Boží muka a před sebou uvidíte větrolam. Projdete kolem něj, půjdete těsně kolem nenápadného mokřadu, který prozrazuje spíše přítomný rákos, a už se vám bude na obzoru rýsovat nápadně oranžová omítka kapličky.

Ke kapli se váže pověst, kterou si můžete přečíst na stránce Kaple Panny Marie Bolestné.


  • Podělte se s ostatními a sdílejte tipy z Jevišovicka:

Jevišovice a okolí – tipy na akce v regionu

Odběr novinek

×

Vyhledávání

×