Vranovská přehrada celý rok

Vranovská přehrada láká celý rok

Vranovská přehrada je pouhou půlhodinu jízdy z Jevišovic. Vyhlášený turistický ráj sousedí s Jevišovickem a vy se tam můžete pohodlně vypravit také po některé z cyklotras. Rozhodně se tam vydejte, bude co objevovat a nudit se nebudete.

 

Vranovsko nejsou jen koupání a pláže

Když Vranov, tak přehrada. Když přehrada, tak sluníčko, pláže a vodní radovánky. Vranovsko ale nabízí mnohem, mnohem více. V romantické krajině Vranovska je hned několik vyhledávaných kulturněhistorických památek, prochází tudy lesy Národního parku Podyjí a hodně návštěvníků sem přijíždí za zábavou a vyhlášenými kulturními, společenskými, ale i sportovními akcemi.


Na pláž je to odevšud kousek

 


Takové výhledy na vás čekají takřka na každém kroku

 

Pokladnice historických památek  

Přímo ve Vranově nad Dyjí navštivte barokní zámek. Uvidíte jej už z dálky a můžete se jím kochat na některé z romantických vyhlídek kolem Vranova. Zámek mimochodem proslavily hned dvě pohádky – Nesmrtelná teta a Andělská tvář.

Dalším oblíbeným cílem je Hrad Bítov se svým rozlehlým areálem a zahradou. Bítov se pyšní rozsáhlou sbírkou zbraní a vycpaných psů, ale také hradní kuchyní, která stále ožívá při příležitosti různých akcí, které tu pravidelně pořádají. Také na Bítově se natáčela pohádka, byla to ta o staré bambitce s Tomášem Klusem.

Hradů a zámků je na Vranovsku, potažmo na Moravsko-rakouském pomezí opravdu hodně. Doporučujeme navštívit přinejmenším ještě zříceninu hradu Cornštejn a romantický Nový Hrádek ukrytý v národním parku.


Vranovský zámek pohledem od řekyHradní kuchyně na Bítově ožívá samými dobrotami

 


Cornštejn je rozlehlá zřícenina hradu s pestrým programem po celou seznou

 

Příroda Vranovska vás doslova pohltí

Národní park Podyjí je nejmenší národní park u nás. Začíná doslova za humny poslední chalupy ve Vranově nad Dyjí. Ať už tedy budete bydlet v některém z penzionů nebo kempů budete to mít opravdu kousek.

Takový výlet s dětmi cestou kolem řeky do lesního světa s neporušenou přírodou bude určitě zážitek. Národní park Podyjí nabízí více než 76 km značených turistických tras. Vy se můžete vydat na výlet třeba až na vyhlídku k Hardeggu nebo třeba k unikátnímu jeskynnímu komplexu Ledové sluje.

Přírodu můžete obdivovat pěšky i na kole. Krom národního parku se můžete nechat unést i ryzí venkovskou krajinou. Co takhle večerní přejezd na kole do Uherčic s jejich renesančním zámkem při magickém západu slunce? Zkuste také vyrazit na málo známou vyhlídku Bílý kříž u Vratěnína.

Vyrazíte pěšky nebo na kole? 


Národní park je protkán značenými cestami různé obtížnostiMálo známá vyhlídka Bílý kříž s nádherným výhledem do údolíVenkovská krajina má své kouzloVranovsko je skutečný ráj pro cyklisty

 

Plavba lodí je nejlepší se sklenkou vína

To musíte určitě zkusit. Nastupte na loď a vydejte se po jezerní hladině se sklenkou vína. Zkuste některou z vyhlídkových plaveb, třeba i ve spojení s ochutnávkou znojemských vín. A pokud dáváte přednost sportovnějšímu pojetí, půjčte si některé z rozličných typů plavidel, od šlapadel, přes kanoe až po motorové lodě.


Léto + přehrada + přátelé = dovolená na Vranově

 

Legrace, nabídka akcí, sport

Výčet všech možností zábavy by byl nekonečný. Věřte, že Vranovsko opravdu žije. Zmiňme alespoň některé z vyhlášených akcí.

Sportovci míří na Vranovskou pláž za volejbalovým turnajem Vranovské léto. Desítky týmů se utkají o titul, hlavně se ale společně baví. Toto tradiční klání doprovází také našlapaný kulturní program, Miss Pláž či soutěž Strongman Vranovské pláže. Oblíbená akce je i Galavečer sektu, kdy potápěči každý rok vyloví ze dna přehrady pěkně uleželý sekt.


Nejen pestré dění, ale i příjemný čas s rodinou

 

Aby vám nic neuniklo, sledujte aktuální program.

 

Publikováno: 19. 08. 2015


  • Podělte se s ostatními a sdílejte tipy z Jevišovicka:

Jevišovice a okolí – tipy na akce v regionu

Odběr novinek

×

Vyhledávání

×