Předzámčí Jevišovice - Starý zámek: Slavnostní otevření

Předzámčí Jevišovice: Slavnostní otevření

Přijměte pozvání na slavnostní otevření nově zrekonstruovaného Předzámčí v Jevišovicích u Starého zámku. Předzámčí se otevře veřejnosti v sobotu 22. srpna v 17:30.

 

Součástí akce je bohatý doprovodný program a samozřejmě také možnost bezplatné prohlídky nové expozice! Kromě expozice můžete zavítat i do nového bludiště :-).

Program slavnosntího otevření:

17:30 Slavnostní otevření
17:45 Vystoupení šermířské skupiny
18:15 Vystoupení hudební skupiny
18:45 Vystoupení šermířské skupiny
19:15 Vystoupení hudební skupiny
19:45 Vystoupení šermířské skupiny


 

Co najdete v Předzámčí Jevišovice

Přijměte pozvání na výpravu do historie Jevišovicka. Díky nově otevřené expozici můžete nahlédnout nejprve do prehistorie a následně putovat staletími a sledovat významné události českých dějin prostřednictvím osudů rodin žijících v Jevišovicích a okolí.

Předzámčí najdete v srdci Jevišovic, neboť je součástí komplexu budov Starého zámku. Původně sloužilo jako zázemí pro panskou šlechtu a dnes tu najdete moderní expozici spojenou s naším regionem. Výstava se zaměřuje na historii regionu, ale i jeho přírodu a další zajímavosti. Prohlídka je protkána příběhem dvou rodin, jedné české a jedné německé, jejichž životy přiblíží návštěvníkům typické fungování dobové společnosti v jednotlivých epochách našich dějin. Expozice umožní návštěvníkům pohled na každodenní životy obyvatel, ale také nastíní souvislosti soužití českých a německých obyvatel na našem území.

Pokud jste ještě nebyli v Jevišovicích, vězte, že naše město v minulosti proslavila opravdu významná jména. Za všechny jmenujme loupeživého hejtmana a zdejšího pána Hynka Suchého Čerta, císařského polního maršálka Ludvíka Raduita de Souches, který se vyznamenal záchranou Brna před švédským vojskem v roce 1645, nebo význačné archeology Jaroslava Palliardiho a Františka Vildomce. Jejich působení na Jevišovicku se hojně zrcadlí v expozici Předzámčí.

Jakmile si vychutnáte celou výstavu, můžete pokračovat na zámku, nebo sestoupit do sklepení, kde Vás čeká unikátní výstava jeskynní maleb z celého světa.

Publikováno: 17. 08. 2015


  • Podělte se s ostatními a sdílejte tipy z Jevišovicka:

Jevišovice a okolí – tipy na akce v regionu

Odběr novinek

×

Vyhledávání

×