Jevišovické léto 2017

Léto 2017: Aktivně na kolech v přírodě, poznání a historie, kulturní akce a zábava pro děti

 

 

 

Kam vyrazit, když počasí láká ven? Máme pro vás tipy, co všechno můžete zažít a vidět v Jevišovicích a okolí. Nudit se u nás rozhodně nebudete!

Sportovní cyklo-den dle vašich představ

Máte kolo a chuť někam vyrazit? Tak to, je to nejdůležitější, protože cíl cesty jsme pro vás už naplánovali. Teď už jen nasedněte na kolo a vydejte se na cestu po síti cyklotras protínajících region Jevišovicka ze všech světových stran. Místní krajina je nenáročná, jen mírně zvlněná a nenajdete tu rušné cesty plné aut, ale naopak se projedete venkovskou krajinou, která vám dá pocit pohody a bezčasí.

Cyklotrasa Krajem dvou řek – délka 53 km

Okružní trasa kolem Jevišovic je vedená přes polní a lesní stezky. Během cesty se podíváte do Přírodního parku Jevišovka, projedete kolem historicky zajímavých zřícenin a Venclova a Jelínkova mlýna. Osvěžit se můžete přímo v řece Jevišovce, nebo během cesty v rybnících.

Cyklotrasa Mlynářská stezka – délka 185 km

Chcete poznat něco nového? Tak na Mlynářské stezce na vás čekají místa, která jsou tematicky spojena s vodními mlýny a mlynářskou tradicí na Vysočině a jižní Moravě. Celá trasa je vhodná pro opravdové vytrvalce. Od začátku v Novém Městě na Moravě až po konec v rakouském Hardeggu měří 185 km.

Cyklotrasa Krumlovsko-Jevišovicko – délka 84 km

Trasa vedoucí lesem, přes pole i městy a vesnicemi nabízí hned několik zajímavých zastávek. Kromě historicky krásných Jevišovic se zastavte třeba v obci Višňové, kterou možná znáte ze série filmů Bobule.

Děti nebaví sedět doma. Vezměte je ven!

Co třeba s baťůžkem na zádech naučná procházka po Přírodním parku Jevišovka? Dětem se během ní dozví o místní fauně a floře, historii, a dokonce i archeologii. Pokud byste ale raději vzali děti za kulturou, vezměte je na koncert dětských sborů ze základních a mateřských škol Jevišovice. Nebo chcete, aby se pořádně vyřádily? Tak je vezměte za Michalem Nesvatbou z Kouzelné školky.

Historické památky Jevišovicka

Na procházku po historicky zajímavých místech Jevišovic a okolí si rezervujte více než jedno odpoledne. Začněte ve Starém zámku prohlídkami výstavních expozic, projděte se zahradami Nového zámku a pokochejte se barokními sochami s antickými výjevy. V okolí Jevišovic pak můžete shlédnout třeba románskou rotundu v Plavči, nasát atmosféru husitských povstání u památníku na vrcholku Žalově nebo si vyšlápnout na zříceninu hradu Lapikus.

Jevišovice – kulturní akce pro děti i dospělé

Sport ani historie nejsou váš šálek kávy? Tak pojďte za kulturou! Jevišovice pořádají během letošního léta hned několik zajímavých akcí pro všechny věkové kategorie. Pro ty nejmenší připravují dětské dny, pro dospělé pak hudební akce a koncerty a nechybí ani gastronomická setkání nad vínem a dobrým jídlem.

Kde se zchladit?

Den u vody je ideálním odpočinkem v parném létu. Kdo dává přednost přírodnímu koupališti, měl by zajet na Jevišovickou přehradu, nebo přehradu ve Výrovicích. Ti, kdo raději bazén, mohou vyzkoušet koupaliště Pohoda v Únanově, nebo Hlubokých Mašůvkách.

 

Publikováno: 09. 06. 2017


  • Podělte se s ostatními a sdílejte tipy z Jevišovicka:

Jevišovice a okolí – tipy na akce v regionu

Odběr novinek

×

Vyhledávání

×